مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» فواید قهوه در جدیدترین تحقیقات

فواید قهوه در جدیدترین تحقیقات

بر اساس تحقیقات انجام گرفته در دانشکده سلامت عمومی در دانشگاه هاروارد، ثابت شد که دانه های قهوه معجزه می کند.


بر اساس این تحقیقات علمی، نوشیدنی جادویی قهوه جلوی سرطان پوست و آلزایمر را می‌گیرد. نارسایی قلبی و ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد، تمرکز را تقویت می‌کند و انگیزه خودکشی را پایین می‌آورد.


خواص و فواید انبه برای بدن مطلب مرتبط خواص و فواید انبه برای بدن

طبق این تحقیقات، احتمال خودکشی نزد افرادی که روزانه ۲ تا ۴ فنجان قهوه می‌نوشند، نسبت به کسانی که قهوه در رژیم غذایی روزانه‌شان جایی ندارد، قهوه بدون کافئین و یا کمتر از ۲ فنجان در روز می‌نوشند، حدود ۵۰ درصد پایین‌تر است. این تحقیقات علمی با مشارکت ۲۰۰ هزار نفر و طی ۱۶ سال انجام شده است.این اولین بار نیست که محققان به رابطه قهوه و خلق خوش افراد پی می‌برند. بر اساس تحقیقات انجام گرفته در سال ۲۰۱۱، زنانی که قهوه می‌نوشند نسبت به بقیه ۱۵ درصد کمتر در خطر ابتلا به افسردگی هستند.


«میشل لوکاس» مدیر پروژه اخیر به هافینگتون پست گفته است که معتادان به قهوه باید از کافئین سپاسگزار باشند چرا که این ماده در بدن مانند نوعی داروی ضدافسردگی عمل می‌کند و سطح هورمون‌های شادی مانند سروتونین و دوپامین را افزایش می‌دهد. تحقیقات دیگری نیز وجود دارد که اثرات منفی قهوه را پررنگ می‌کند.بعنوان مثال، یکی از این تحقیقات نشان داد که قهوه با افزایش تمرکز، خلاقیت را از بین می‌برد.

تاثیر قهوه بر بی‌خوابی و ایجاد اختلال در خواب نیز یکی دیگر از اثرات این نوشیدنی محبوب است.

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ   |   خدمات پرستاری در تهران  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


 چگونه کیف پول خود را به همستر کامبت وصل کنیم؟ چگونه کیف پول خود را به همستر کامبت وصل کنیم؟ مشاهده