بازدید سایت خود را میلیونی کنید


» زیبایی دریاچه مارمیشو ارومیه

زیبایی دریاچه مارمیشو ارومیه

یکی از بهترین جاذبه های طبیعی گردشگری آذربایجان غربی یعنی دریاچه مارمیشو در فاصله ۴۵ کیلومتری شهر ارومیه در منطقه سرسبز ترگور میباشد. 


این دریاچه در دره بانی و دامنه کوه‌های مرزی ایران و ترکیه قرار دارد. دریاچه مارمیشو چشم اندازی بسیار زیبا ودلنشین دارد و یکی از بهترین مکان ها برای استراحت و آرامش است که هر مسافری را شیفته ی خود می‌کند.


8 حقیقت جالب درباره ایران مطلب مرتبط 8 حقیقت جالب درباره ایران


رودخانه نازلوچای از کوه‌های مرزی ایران و ترکیه سرچشمه می‌گیرد و در نهایت به دریاچه مارمیشو سرازیر میشوند اما علت پیدایش این دریاچه زیبا ریزش کوه میباشد چرا که بر اثر زلزله قسمتی از کوه ریزش کرده و سد طبیعی را به وجود آورده که باعث ایجاد دریاچه فعلی شده است.ساکنان قبلی مارمیشو مسیحیان بودنند و این دریاچه نام خود را از رهبر این مسیحیان یعنی بنیامین مارشیمون گرفته است. که مربوط به سال های 1200 هجری شمسی می‌باشد.


پوشش گیاهی و گونه های حیوانی دریاچه مارمیشو


دریاچه مارمیشو باعث ایجاد منطقه ای سرسبز در دور و اطراف خود شده است. گونه های درختی فراونی مانند بلوط، بنه، عناب، گلابی، زالزالک، بادام، گز، صنوبر و انواع درختچه های دیگر به وفور یافت میشوند و حدود شصت درصد از این درختان درخت بلوط می‌باشند که نمای بسیار زیبا را تشکیل داده اند و همچنین گیاهانی چون ریواس، کنگر، خارشتر، گزنه، زنبق، لاله کوهی، شیرین‌بیان، خشخاش، پیاز کوهی، بومادران، کاسنی، آویشن و انواع سبزی های کوهی در دامنه های اطراف یافت میشود. اگر بخواهیم منطقه را از لحاظ گونه های حیوانی بررسی کنیم انواع کبک، خرگوش، گراز، خرس و حتی گرگ در این منطقه وجود دارد.


اما متاسفانه امروزه با شکار و کشتار بی رویه انسان بسیاری از این گونه های حیوانی در حال نابود شدن هستن و خیلی به زحمت بتوان یک گرگ یا مثلا یک خرس در این منطقه پیدا کرد.بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  جاذبه های گردشگری   |   ساخت وبلاگ تبلیغاتی   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


نوروز امسال کجا بریم !!؟ نوروز امسال کجا بریم !!؟ مشاهده