» پوشش مناسب آقایان در محل کار

پوشش مناسب آقایان در محل کار

انتخاب لباس کار شما باید هم جنبه حرفه ای هم جنبه شخصیتان را منعکس کند. لباس کار شیک برای مردان تاثیر قدرت و تاجری را با جذابیت شخصی و اعتماد به نفس بوجود می آورد.

پیدا کردن لباس کاملا مناسب ممکن است سخت باشد. طبیعی است که در ابتدا برای پیدا کردن آن نا امید شوید اما امیدتان را از دست ندهید. 

متریال ها و سبک های جدید در همه مغازه های مردانه فروشی پیدا می شوند. از نظر رنگ، لباس ها دیگر فقط در رنگ مشکی پیشنهاد نمی شوند بلکه در رنگ های تیره دیگر، طیف های مختلف از تیره مانند: رنگ زغال چوب و خاکستری روشنتر از لباس نیروی دریایی و قهوه ای مایل به زرد نیز موجود می باشند. 

به هر حال شما کاملا از زنجیر های سنت رها نشده ايد. هر لباس کاری باید برای محیط آن مناسب باشد.


 رنگها


رنگ لباس شما باید با شما همخوانی داشته باشد و قدرتمند ترین تاثیر ممکن را بوجود آورد. از رنگ های خیلی روشن اجتناب کنید بویژه از همه سفيد ها. 

سایه روشن ها مثل قهوه ای مایل به زرد، محبوبیت را بیشتر می کنند اما مطمئن شوید که در طیف تیره باشند. 

رنگ های روشن کوچکترین لکه را نمایان می کنند. چروک ها را نمایان می کنند، استفاده عمومی دارند، و در آخر روز وحشتناک به نظر می رسند.

رنگ های براق معمولا برای لباس کار مردان مناسب هستند. لباس های براق در چشم می آیند و بدون اینکه زننده باشید شما را در نظر دیگران مشخص می کنند.

رنگ های براق معمول شامل سیاه، آبی نیرو دریایی و قهوه ای تیره است. رنگ های طیف خاکستری هرگز برای رنگ های براق انتخاب خوبی نیستند. 

طرح ها می توانند برای زیبایی دادن به لباس مردان کمک کنند، حتی اگر لازم باشد از رنگ ها استفاده مناسب نکنیم. طرح های سنتی راه راه، چهار خانه یا استخوان ماهی هنوز مد هستند. اما الان طرح هایی نظیر شطرنجی و راه راه دو رنگه و چند رنگه نیز وجود دارد. 

پارچه های لباس مردانه تغییر کرده است اما نه خیلی زیاد. پارچه های پشم، کتان و ابریشم هنوز محبوب هستند. پارچه پلی استر اگر ترکیب شود خوب است، اما وقتی به تنهایی استفاده می شود به نظر ارزان می آید. پارچه های کشباف خیلی مناسب نیستند و تقریبا استفاده نمی شوند. پارچه های کتانی خوب هستند ولی به راحتی چروک می شوند. با توجه به آب و هوایتان آن را انتخاب کنید زیرا این پارچه شما را در هوای گرم خنک نگه می دارد. 


برازندگی 


برازندگی یکی از مهمترین چیزها در رابطه با لباس کار می باشد. لباس تمیز به شما ظاهری پاکیزه می دهد. دقت کنید که درزها صاف باشند. مطمئن شوید که لباس شما مشکلی با لوازمی که معمولا در جیب هایتان می گذارید نداشته باشد.

بلندی آستین ها مهم است و یک آستین ایده آل باید تا مچ دست بلندی داشته باشد، در راستای انگشت شصت. اگر آستین ها کوتاه تر باشند شما را به طرز باور نکردنی کوتاه قد نشان می دهند. اگر بلند تر باشند شما را مانند زرافه ای در لباس مردانه نشان می دهند. شلوار باید کمی روی كفش بیوفتد. لبه پشت شلوار شما هرگز نباید آنقدر بلند باشد که زمین را لمس کند. به خاطر بسپارید که سنگشور شلوار اگر کلفت باشد پا را کوتاهتر و اگر نباشد بلندتر نشان می دهد. 

راحتی ژاکت و شلوار را با بلند کردن، خم کردن و کشیدن دست ها و پاها امتحان کنید. اگر بیشتر وقت خود را نشسته می گذرانيد مطمئن شوید که که کمر شلوارتان راحت باشد. همچنین مطمئن شوید که تکمه های ژاکت به راحتی باز و بسته می شوند تا برای در آوردن لباس با مشکل مواجه نشوید.

اگر می خواهید انتخاب ارزانتری داشته باشید سعی کنید که لباس را بخرید. تغییرات بسیار کوچکی در حد کوتاه کردن آستین می توان در آن ایجاد کرد.


لوازم


لوازمی که استفاده می کنید می تواند ظاهر شما را بد کند. کفش و کمربندتان باید همیشه با هم ست باشد و باید تیره تر از لباس هایتان باشند. کراوات یا دستمال گردن باید با لباس مکمل باشند. انتخاب کراواتی که با رنگ لباس شما ست باشد به شما ظاهری پر انرژی و شیک می دهد.

درست است که قضاوت از روی ظاهر افراد خیلی کار درست و اصولی نیست ولی این را بدانید که مدیر و همکاران شما برای آشنایی با شما چیزی جز ظاهرتان نمی شناسند.

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب


  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


طراحی فروشگاه اینترنتی زیر قیمت تهران 09129613289 طراحی فروشگاه اینترنتی زیر قیمت تهران 09129613289 مشاهده