مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» چرا خرده عادت ها به تغییرات بزرگ منجر می شوند؟

چرا خرده عادت ها به تغییرات بزرگ منجر می شوند؟

به آسانی می توان اهمیت یک لحظه ی تعیین کننده را بیش از اندازه برجسته کرد و ارزش ایجاد پیشرفت های کوچک در کارهای روزمره را نادیده گرفت. شما اغلب خودتان را متقاعد می کنید که دستاوردهای بزرگ به اقدامات بزرگ نیاز دارند. برای کاهش وزن، راه اندازی کسب و کار، نوشتن کتاب، پیروزی در مسابقه یا دستیابی به هر هدفی، چنان فشاری به خودتان می آورید که زمین زیر پایتان به لرزه دربیاید و به چنان پیشرفتی برسید که همه از آن حرف بزنند. پیشرفت یک درصدی قابل توجه نیست و گاهی حتی اصلا به چشم نمی آید؛ اما می تواند بسیار مؤثر باشد، به خصوص در بلندمدت. تأثیر پیشرفت های کوچک در بلندمدت شگفت آور است. درحقیقت، می توان چنین گفت: اگر در هر روز یک سال یک درصد بهتر شوید، درنهایت سی و هفت برابر بهتر از قبل خواهید بود. از سوی دیگر، اگر هر روز یک سال را یک درصد بدتر شوید، تقریبا تا صفر نزول کرده اید؛ بنابراین پیروزی یا موفقیتی ناچیز به موفقیتی بزرگ منجر می شود.


کلیشه ها را بشکنید


با چسبیدن به کلیشه ها چیزی یاد نمیگیرید. با امتحان کردن راه های جدید که ممکن است شکست هم بخورید چیزی یاد خواهید گرفت. این به این خاطر است که وقتی شکست میخورید یاد می گیرید خودتان را با اجتناب از تکرار آن در آینده نجات بدهید. با چسبیدن به قواعد چیزی یاد نمی گیرید. با امتحان کردن راه های جدید و شکست خوردن در آنها یاد می گیرید. به این دلیل که وقتی شکست می خورید یاد می گیرید که چگونه خود را از تکرار دوباره آن در آینده باز دارید.


ریچارد برانسون می گوید: "از شکست های خود شرمنده نشوید، از آنها بیاموزید و دوباره شروع کنید" .


وقتی ما راه رفتن می آموزیم از هیچ قانونی پیروی نمی کنیم. کودک نوپا خودش سعی می کند راه رفتن بیاموزد، زمین می خورد و دوباره سعی می کند راه برود. در این فرایند او در می یابد چگونه تعادل خود را به شیوه ای بهتر حفظ کند. کسی این را به او نمی آموزد.


ریچارد برانسون در یکی از کتاب هایش آورده است: " با دنبال کردن قواعد راه رفتن یاد نخواهید گرفت، بلکه با انجام دادن و زمین خوردن یاد می گیرید". اگر شما به این شیوه رفتار کنید، میتوانید امروز آن را انجام دهید. شما برای یاد گرفتن چگونه زندگی کردن به هیچ فرمول، توصيه، الگو، قواعد و نسخه نیاز ندارید.


آرایشی بهداشتی
فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


چاپ انواع پرچم های ساحلی ، تبلیغاتی و تشریفات چاپ انواع پرچم های ساحلی ، تبلیغاتی و تشریفات مشاهده