مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» قدرت اولویتهای شخصی

قدرت اولویتهای شخصی

برای اولویت گذاری مراحل مختلفی وجود دارد. این روشها به شما امکان می دهند تا در مقایسه با کسانی که در پیرامون شما واقع شده اند کارهای بسیار بیشتری انجام بدهید.


قبل از هر کار لازم است خودتان را عادت بدهید تا فهرستی از فعالیتها و کارهایتان را قبل از اینکه دست به کار شوید تهیه کنید. همین که از روی یک فهرست کار کنید، بهره وری شما را به اندازه 25 درصد یا بیشتر افزایش می دهد. 


مدیران برجسته و اشخاص به شدت کارآمد از فهرست استفاده می‌کنند. درست همان طور که بدون تهیه فهرست برای خرید مایحتاج خانه به سوپر مارکت نمیروید، نباید روزتان را بدون تهیه و استفاده از فهرست کتبی آغاز نمایید. فهرستها انواع و اقسام مختلف دارند. 


اولین آنها فهرست اصلی است که در برنامه مدیریت زمان شما نقش اساسی ایفا می کند. این فهرست باید همه کارهایی را که می خواهید در آینده قابل پیش بینی انجام دهید، در بر بگیرد. وقتی مطالب و موضوعات جدیدی مطرح می شوند، باید آنها را نیز به این فهرست اضافه کنید. 


دومین آنها فهرست ماهانه است. در این فهرست کارهای مهمی را که در ماه آینده باید انجام دهید، می گنجانید. این فهرست تمامی مسئولیت‌های کاری و پروژه های شما را مشخص می سازد و می تواند شامل اقلامی از فهرست بلند مدت شما هم بشود.


 فهرست سوم مورد نیاز شما، فهرست هفتگی است که با توجه به فهرست ماهانه تدوین می شود. در این فهرست کارهایی را که باید در هفته آینده انجام دهید، نقل و درج می کنید. 


و سرانجام به فهرست روزانه می رسیم که کلید دستیابی به بیشترین بهره وری است. در این فهرست وظایف شما از صبح تا شام مشخص گردیده است. این برنامه سازمان یافته ای است که می توانید از آن برای به حداکثر رساندن عملکرد و بهره وری خود استفاده نمایید. 


همیشه روز، هفته و ماه خود را با یک فهرست شروع کنید. برای همه چیز فهرستی تهیه کنید. روی کاغذ فکر کنید. تمام اشخاص موفق در حالی که قلمی در دست دارند فکر می کنند. موفقها برای هر کاری فهرستی دارند. از قبل برای هر روزتان برنامه ریزی کنید.


برنامه تان را به گونه ای سازماندهی کنید که انگار این مهم ترین روز زندگی شماست و هر دقیقه ای از آن برایتان مهم و است. به اشتباه کارتان را با خوشآیندترین وظیفه ای که پیش رو دارید شروع نکنید. قبل از اینکه دست به کار شوید فکر کنید.


اسباب بازی
فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در بلاگسازان پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در بلاگسازان مشاهده