نکات طلایی در معاملات فارکس (قسمت اول)

» نکات طلایی در معاملات فارکس (قسمت اول)1)مبانی فارکس را آموزش ببینید.شگفت انگیز است اگر بشنوید بسیاری از افراد حتی نمی دانند چه کاری انجام می دهند.برای اینکه در این بازار بتوانید در سطح بالا رقابت کنید و یک شرکت کننده موفق باشید در مورد اینکه چه کاری انجام می دهید باید دانش زیادی داشته باشید،البته این به معنی داشتن یک مدرک دانشگاهی نیست.


2)معامله در فارکس یک بازی مجموع صفر است.برای هر بلندی یک کوتاهی وجود دارد. 

80 درصد معامله کردن در سمت کوتاه و 20 درصد در سمت بلند قرار دارند.20 درصد معامله گران قوی هستند و 80 درصد معامله گران ضعیف که از موقعیت های کوچک استفاده می کنند.


3)هیچ کدام از معامله گران بزرگ تر از مارکت نیستند.


4)هیچ رقابتی در مارکت وجود ندارد،فقط مارکت را مطالعه کنید.سوار شدن بر روی موج ها نسبت به برخورد با آن ها بهترین نتیجه را دارد.


5)معامله ی با روند،بهتر از منتظر نشستن برای نقاط سقف و کف است.


6)تلاش برای اینکه در نقاط سقف و کف وارد شوید یکی از اشتباهات رایج معاملات در فارکس است اگر شما به دنبال معامله کردن در نقاط سقف و کف هستید قبل از اینکه اقدام به معامله کنید حداقل باید صبر کنید تا قیمت عکس العمل نشان دهد تا شما متوجه تشکیل یک نقطه سقف یا کف شده باشید تلاش برای پیش بینی این نقاط ریسک زیادی دارد اما با مقداری صبر و تحمل برای یافتن نقطه ورود مناسب می توانید ریسک خود را کاهش دهید.


7)مارکتها به سه دسته تقسیم می شوند:

مارکتهای رو به بالا،مارکتهای خنثی و مارکتهای رو به پایین برای هر کدام باید یک استراتژی مناسب و متفاوت داشته باشید.


8)صرف نظر کردن از یک معامله خودش یک معامله است.


9)در روندهای رو به بالا در اعماق بخرید و در روندهای رو به پایین در بالا بفروشید.


10)در روندهای رو به بالا مارکت ضعیف را نفروشید و در روندهای رو به پایین مارکت ضعیف را نخرید.


11)الگوی روندهای رو به بالا و رو به پایین همیشه دیده می شوند ولی یکی از آن ها همیشه بر دیگری غالب تر است.

برای مثال در یک روند رو به بالا چندین سیگنال فروش نیز دیده می شود و به راحتی قابل تشخیص هستند اما شما اینکار را نکنید و همیشه در جهت روند معامله کنید.


12)سیگنال خریدی که با شکست مواجه می شود یک سیگنال فروش است و سیگنال فروشی که با شکست مواجه می شود یک سیگنال خرید است.


13)بگذارید معاملات در سود ادامه پیدا کند و در عوض جلوی معاملات در ضرر را بگیرید.


14)بگذارید معاملات در سود ادامه پیدا کنند اما نگذارید طمع بر شما چیره شود سعی کنید یک بخش یا همه سود را به دست آورید زیرا بالاخره روند در جایی به پایان می رسد.اجازه ندهید معامله یی که مدتیست ادامه دارد و سود کرده برگشت کند و سود را از دست بدهد.


15)برای محدود کردن ضررها حد ضرر را برای معاملات خود تعیین کنید.


16)همیشه از استاپ لاس و برای هر معامله یی استفاده کنید تا ضررهای شما کم شود یا اینکه اصلا ضرر نکنید عقب ننشینید که ضررها همچنان ادامه پیدا کند.بعضی از معامله کننده ها به امید اینکه زمانی مارکت برگردد و ضررهایشان جبران شود مرتکب چنین اشتباهی می شوند و ادامه روند ضرر را به حال خود رها می کنند و اغلب چنین اتفاقی نمی افتد و ضرر لحظه به لحظه بزرگتر می شود گاهی اوقات می برید و گاهی اوقات می بازید از معامله صرف نظر کنید و منتظر حرکت دیگری باشید.هروقت که اشتباهی کردید فراموش نکنید که دیگر نباید آن را تکرار کنید به جای اینکه کمک به گسترده شدن ضرر خود بکنید سعی کنید که در فارکس قبل از هر معامله یی یک حد سود و ضرر تعیین کنید سپس اقدام به معامله کنید.


17)از به کار بردن اعداد رند برای تعیین نقطه استاپ خودداری کنید تعیین حد ضرر برای معاملات بلند مدت باید در زیر اعداد رند باشد (10،20،25،50،75،100)و در معاملات کوتاه مدت بالای این اعداد ذکر شده باید باشد.


18)قرار دادن یک استاپ مناسب هنر است.معامله گران باید نکات تکنیکی در کارت را با مدیریت سرمایه مناسب ترکیب کنند تا به چنین عددی برسند.


19)ضررهای خود را تحلیل کنید و از آن ها درس بگیرید.برای این درس ها شما قیمت زیادی پرداخت کرده اید.خیلی از تريدها سعی نمی کنند چیزی از ضررهایشان یاد بگیرند برای اینکه اصلا به آن ها فکر نمی کنند.


20)وحشت نکنید اولین ضرر شما کوچک ترین ضرر شماست.


21)زنده ماندن! در معاملات در بازار فارکس کسانی در طولانی مدت باقی می مانند که موفقیت های بزرگتری کسب می کنند.


22)اگر شما یک تریدر تازه کار هستید با یک حساب کوچک برای یکسال شروع کنید بعد معاملات خوب و بد خود را تحلیل کنید.متوجه میشوید که از معاملات بد خود بیشتر درس گرفته اید.


23)تا زمانیکه سرمایه مناسبی ندارید معامله نکنید در حرکت های مارکت نباید وضعیت اقتصادی شما نقاط ورود و خروج را برای شما تعیین کند اگر با پول کافی شروع نکنید نمی توانید در مقابل حرکت های موقتی مارکت بر ضد خودتان مقاومت کنید.


24)منطقی باشید تا احساسی.


25)اصول مدیریت سرمایه را رعایت کنید.


26)مدیریت سرمایه به شما این اجازه را می دهد که برای مدت طولانی در بازار باقی بمانید.


27)تنوع داشته باشید اما نه بیش از حد.


28)از نسبت 3 به 1 برای ریسک ریوارد خود استفاده کنید.


29)قبل از اینکه وارد معامله شوید نسبت ریسک به ریوارد را بررسی کنید.


30)بی اراده دست به معامله نزنید برنامه و نقشه داشته باشید.


31)برنامه و هدف معین و مشخصی داشته باشید.


32) پنج مرحله برای اینکه بتوانید یک سیستم معاملاتی داشته باشید :

_با فکر شروع کنید.

_آن را با قوانین منطقی تنظیم کنید.

_به طور مجازی آن را در چارت چک کنید.

_با یک حساب دمو ‌آن را تست کنید.

نتایج را ارزیابی کنید.


33)برنامه هایتان را عملی کنید و اعمالتان را طبق برنامه انجام بدهید.


34)با نقشه معامله کنید نه با امیدواری،طمع و یا ترس. وقتی در یک مارکت با طرح و نقشه وارد می شوید می دانید که چه مقدار ریسک باید بکنید و چه زمانی سود خود را برداشت کنید.


35)تابع نقشه های خود باشید.وقتی برای یک موقعیت حد ضرری تعیین می شود شما از آن معامله خارج نمی شوید تا زمانی که استاپ های شما متوقفتان کند.در این زمان حتی دلایل فاندامنتالی هم نمی توانند در موقعیت شما تاثیری ایجاد کنند.


36)یک سیستم موفق معاملاتی باید سه فاکتور مهم را دارا باشد:

پیش بینی قیمت،زمان و مدیریت سرمایه


37)هیچ وقت قبل از اینکه سیستم شما سیگنال دهد وارد معامله نشوید.


38)سیستمی که در روندهای رو به بالا کار می کند ممکن است در روندهای رو به پایین جواب ندهد. 


39)طرح های معامله خود برای اینکه احساساتی نشوید قبل از اینکه بازار باز شود طراحی کنید.هیچ وقت موقعیت یک معامله را قبل از اینکه دلیل قانع کننده یی داشته باشید تغییر ندهید.


40)هرچیزی را دو بار چک کنید. 


41)همیشه راجع به احتمالات فکر کنید معامله کردن فکر کردن در مورد احتمالات است نه اطمینان ها.درست این است که همیشه یک نقشه برای زمانی که روند بر خلاف معامله شما حرکت می کند داشته باشید در چنین مواقعی از اینکه سعی کنید احتمالات را دنبال کنید خودداری نمایید کاری که بسیاری از تریدرها انجام می دهند. 


42)هنگامیکه می خواهید یک مارکت را بررسی کنید چیزی که باید در نظر بگیرید روند اصلی مارکت است.


43)فقط با استراتژی اقدام به معامله کنید که قبلا خودتان آن را تست کرده اید.


44)هنگامیکه می خواهید به پوزیشن خود بیفزایید این نکات را مدنظر داشته باشید:


_حجم جدیدی که اضافه می کنید باید از قبلی کوچکتر باشد. 

_فقط پوزیشن های در سود خود را بیفزایید. 

_هرگز به پوزیشن در ضرر خود اضافه نکنید معاملات به دو دسته معاملات در سود و معاملات شکست خورده تقسیم می شوند اگر یک معامله با شکست مواجه شد شانس اینکه برگردید و تبدیل به یک معامله سودمند شود بسیار کم است بنابراين هرگز به معامله در شکست خود اضافه نکنید.


45)کنترل ریسک:

_هرگز بیشتر از 3 تا 4 درصد سرمایه خود ربسک نکنید. 

_نقطه خروج خود را قبل از ورود به یک معامله کاملا مشخص کنید. 

_اگر معامله قبل از رسیدن به نقطه خروج وارد ضرر شد آن را متوقف کنید و ببینید که کجا اشتباه کرده اید و سعی کنید اعتماد به نفس لازم را قبل از آغاز یک معامله دیگر بدست آورید.آخرین مطالب این وبلاگثبت آگهی رایگان ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی
ساخت وبلاگساخت وبلاگساخت وبلاگ رایگان
استخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده غیر حضوری
راز اعداد جفتراز اعداد جفتراز اعداد رند ، اعداد فرشتگان  ساخت وبلاگ